23.11.2012
Jaką instalację LPG wybrać?

Jaka instalacja do Lanosa 1.5 16V 2000 rok produkcji ?

samochód: Daewoo Lanos 1990 r. | 16V | rok 2000 produkcji

Pytanie

Witam
Mam zamiar zamontować instalację do mojego Lanosa 1.5 16V. Auto ma już 12 lat zaraz będzie 13 , ale nie ma dużo przejechane bo 65 tyś ...popytałem pojeździłem po warsztatach zakładających instalacje gazowe i propozycję są różne,
sekwencje od 2 tyś ...tylko że jakaś tam podstawowa, po prostu słabszy zestaw
trochę lepsza zaczyna się już od 2300 zł
a zwykła 1600 zł ...podobno nie ma z nimi problemu w Lanosach i większość do Lanosów właśnie takie wkłada
Gazownik też poradził, że ta zwykła jest lepsza jak się więcej jezdzi po mieście niż w trasie a tak właśnie jest u mnie. Bo szybciej się przełącza na gaz. 
Druga sprawa Lanos praktycznie będzie miał 13 lat i czy jest sens do auta które jest warte 5 może 6 tyś dopłacać ponad 2 tyś? 
Zdaję sobie sprawę że sekwencyjna jest lepsza o wiele (miałem w astrze 1 taką ,1.4 16V) i zero problemu, oprócz oczywiście wydmuchanej uszczelki pod głowicą.
Ale tą Astrą robiłem duże przebiegi i wtedy instalacja takiego typu miała sens a teraz Lanos stoi pod chmurką, większość km robię po mieście czasem za miasto 60 km i z parę razy na rok gdzieś w Polskę się wyjedzie. 
Więc chciałbym odpowiedź jaka optymalna instalacja była by do mojego Lanosa najlepsza?
 Pozdrawiam

Praktyk:

Silniki te rzeczywiście dobrze spisują się na instalacjach zarówno II jak i IV generacji. Jeżeli chodzi o opłacalność montażu w przypadku Pana auta, to nie należy kierować się wartością auta, a raczej tym jak długo ma Pan zamiar je jeszcze eksploatować  i ile rocznie przejeżdżać kilometrów. Można skorzystać z symulatora opłacalności dostępnego np. na stronie www.gazeo.pl.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.