13.10.2010
Jaką instalację LPG wybrać?

Jaka instalacja do Renault 19 1,4 e

samochód: Renault R19 1995 r. | 8V | silnik E7J 75KM

Pytanie

Witam, zastanawiam się nad montażem instalacji LPG 2. generacji (pod względem cenowym). Czy montaż tej instalacji jest możliwy przy moim silniku i czy ten silnik w ogóle będzie dobrze współpracował z LPG? Czy warto zamontować biorąc pod uwagę, że auto ma już 230kkm na liczniku, choć silnik podczas mojego użytkowania (ok. 50kkm) nie sprawiał i nie sprawia problemów? Jakiej firmy najlepiej wybrać instalacje i czy lepiej wybrać wszystkie komponenty jednej firmy czy różnych? Ile litrów maksymalnie może mieć zbiornik toroidalny w moim przypadku montowany pod samochodem? Czy jeżdżąc na LPG można jeździć używajac pełnego przyspieszenia auta, wciskając pedał gazu do podłogi? Czy grozi to strzałami i zniszczeniem filtra powietrza, bo o takim zjawisku słyszalem. Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Praktyk:

Silniki 1.4 8-zaworowe w Renault 19 bardzo dobrze znoszą eksploatację na gazie II generacji. Jeżeli chodzi o markę to może to być np.; AC Stag, Bingo KME, Tartarini. Komponenty instalacji nie muszą być jednego producenta, ważne by były prawidłowo dobrane do silnika. Od ilości przejachanych km ważniejszy jest stan silnika/auta - regularnie i prawidłowo serwisowany samochód nie będzie sprawiał problemów.
W autach osobowych ilość miejsca przeznaczonego na koła zapasowe, podwieszane pod spodem jest niewielka co ogranicza wielkość zbiornika na gaz. W przypadku Pana auta proponowałbym zbiornik między 34 a 42 litry pojemności wodnej. Przy prawidłowo zamontowanej i wyregulowanej instalacji eksploatacja auta na gazie nie powinna znacząco odbiegać od eksploatacji na benzynie.

Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.