17.06.2014
Jaką instalację LPG wybrać?

Jaka instalacja do Toyota Corolla 1,6, 2005 rok.

samochód: Toyota Corolla 2005 r. | 16V

Pytanie

Witam,

Przymierzam się do zainstalowania gazu w samochodzie Toyota Corolla T3 VVTI AUTO - 2005 rok (silnik: 3ZZFE, 1600 cm3, 16 VALVE, DOHC, EFI)

I tu mam pytanie, ponieważ nie mam kompletnie pojecia o instalacjach gazowych.

Jaką instację?

Dzwoniłem do 2 zakładów o dość długim stażu działania (ponad 15 lat) i w jednym powiedzieli mi, że do silników VVTI będzie to 2900 zł, a w drugim powiedziano mi, że będzie to 3500 zł. Czy to dotyczy tej samej instalacji i różnica jest jedynie w cenie robocizny, czy w tym droższym uwzględniono lepsze(?) rozwiązanie?

Jaką więc wybrać instalację i na co zwracać uwagę? Tak by jazda z gazem była przede wszystkim jak najbardziej bezawaryjna.

Dziękuję i pozdrawiam.

Praktyk:

Trudno mi odpowiedzieć z czego wynikają różnice w cenach instalacji, czy dotyczy to tych samych typów instalacji czy różnych. Samochód przez Pana opisany dobrze funkcjonuje zarówno na instalacjach IV jak i V generacji. Z uwagi na regulowane luzy zaworowe w przypadku montazu instalacji IV generacji dodatkowo zalecam zastosowanie zestawu do lubryfikacji gniazd zaworowych. Z marek instalacji IV generacji dostępnych na rynku można zastosować np. systemy: BRC, KME, Landi Renzo, Lovato, LPGTECH, STAG, Tartarini czy Zenit, a z V generacji np. Vialle.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.