25.01.2013
Jaką instalację LPG wybrać?

Jaką instalację wybrać do swojego samochodu?

samochód: Renault thalia 1985 r. | 8V | 1.4 8v 75KM 2003r silnik K7J

Pytanie

Witam, czy do samochodu Renault Thalia 1.4 8v 75KM 2003r silnik K7J można montować gaz i czy jest konieczna lubryfikacja?

Czy instalacja STAG-300 ISA + Reduktor AC R01 i Wtryski Hana 2000 bedzie dobrym rozwiązaniem, nie jest to zbyt bogaty zestaw do tego auta? Czy może lepszy będzie Tartarini EVO 01, jeśli tak to jakie wtryskiwacze i reduktor wybrać?
Najlepiej prosiłbym o polecenie jakiegoś zestawu z firmy AGC (Compact, Zenit Pro), AC tzw. Stagi, Lovato bo polecony warsztat tylko takimi dysponuje.
W doborze prosiłbym o uwzględnienie stosunku jakości do ceny i tego aby instalacja nie miała przesadnie dobrych parametrów mojego samochodu, ale też aby nie była "tandetna" czyli aby w pełni była w nim wykorzystana pod kątem osiągów auta.

Słyszałem że instalacje BRC nie za dobrze znoszą polski gaz, czy to prawda?

Na co zwrócić uwagę podczas montażu aby mieć pewność że mechanik zrobił to dobrze?


Praktyk:

Silniki Renault 1.4 8V bardzo dobrze znoszą eksploatację na gazie, mimo regulowanych luzów zaworowych, nie sprawiają one problemów podczas eksploatacji na LPG. Regulacja luzów zaworowych jest na tyle mało skomplikowana i niezbyt kosztowna i z doświadczenia wiem, że nie ma konieczności stosowania zestawu do lubryfikacji, choć jego montaż wpłynąłby korzystnie na żywotność głowicy.
Marki instalacji, które oferuje warsztat przez Pana wymieniony to produkty, które sprawdzą się we współpracy z tym silnikiem.
Jeżeli chodzi o kompletację to proponuję zdać się na doświadczenie warsztatu.

Każdy system może niedomagać jak jest paliwo złej jakości. Jeśli chodzi o polski gaz - jego jakość od wielu już lat jest naprawdę dobrej jakości.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.