19.12.2009
Jaką instalację LPG wybrać?

Jaka optymalna instalacja do tego auta?

samochód: Renault Mégane 1999 r. | 16V | 107 KM, wersja RXE
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Witam.Noszę się z zamiarem montażu instalacji LPG do swojego auta. Niestety jestem laikiem w tych sprawach dlatego proszę o pomoc w doborze odpowiedniej instalacji wraz z komponentami (reduktor, wtryskiwacze...). Serwis zaproponował mi instalację STAG-4, ale nic nie wspomniał o pozostałych podzespołach. Z tego co doczytałem to jest to odpowiednia instalacja natomiast proszę pomóc dobrać mi pozostałe podzespoły.

Praktyk:

Kompletacja instalacji STAG-4 do Pana auta na przykład mogłaby być następująca: reduktor - Zavoli Zeta N, wtryskiwacze - Valtek 3OHM, centrala sterująca - STAG 4. Zaznaczam, że jest to tylko przykład, ponieważ różne firmy korzystają z różnych komponentów. Ważne by reduktor miał odpowiednią wydajność dla silnika o mocy 120 KM (nawet z lekki zapasem). Wytryskiwacze nie muszą być nadzwyczaj "szybkie", gdyż w tym aucie jest pełna sekwencja, a czasy wtrysku benzyny są dość długie.
Ostateczną kompletację warto zawsze pozostawić warsztatowi montażu - to warsztat ma doświadczenie, często swoje preferencje i to on daje gwarancję na cały zamontowany system.

Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.