05.10.2009
Jaką instalację LPG wybrać?

Jaka sekwencja

samochód: Subaru Legacy 2006 r. | 8V | 170 KM
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Proszę o poradę, jak instalacja?W miejscu zamieszkania montują KME, a więc montaż i serwis na miejscu, 30 km dalej i nieco drożej - BRC, 100 km dalej i dużo drożej Landi Renzo Omegas - wg. porady warsztatu - do lepszego samochodu - ma być instalacja z wyższej półki oraz 450 km - Bigas - cena jw. który montuje specjalista od Subaru - czy są rzeczywiście tak istotne różnice w marce, że warto zapłacić drożej i później dojeżdżać do serwisowania? Mnie nie zależy na specjalnych osiągach, przyspieszeniach itp. Outback nie jest samochodem sportowym - chodzi o oszczędności na LPG (teraz pali do 15 . l benzyny) i co najważniejsze na dobrym ustawieniu i ochronie głowicy przed wypalniem gniazd zaworowych. Samochód na 15000 km i planuję nim jeździć wiele lat.

Praktyk:

Wyższa klasa instalacji gazowej (niekoniecznie wyższa cena) gwarantuje możliwość precyzyjnego ustawienia dawki gazu, tak aby silnik w miarę możliwości pracował w warunkach zbliżonych do pracy na benzynie. Proste instalacje sekwencyjne mają bardzo ograniczone mozliwości precyzyjnego, indywidualnego wyregulowania. Trudne, wymagające samochody czasami potrzebują specjalnych ustawień.
Nie ma znaczenia czy użytkownikowi zależy na osiągach czy nie. Aby samochód dobrze i bezpiecznie funkcjonował instalacja gazowa musi być odpowiednio dobrana i zamontowana. Poprawna praca instalacji gazowej zapewnia bezpieczną dla silnika eksploatację, oszczędności i odpowiednie właściwości jezdne - bardzo zbliżone do tych jakie auto posiada na benzynie.

Z wymienionych instalacji duże możliwości indywidualnego konfigurowania posiadają Landi Renzo i BRC.
Przy wyborze warsztatu warto kierować się jego renomą a nie ceną oferowanych systemów. Dobry warsztat to podstawa spokojnej i ekonomicznej eksploatacji.

Do silnika Subaru polecam dodatkowo zamontować zestaw do lubryfikacji gniazd zaworowych.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.