29.04.2010
Jaką instalację LPG wybrać?

Jaka sekwencja do Velsatisa 3,5v6 automat.

samochód: Renault Vel Satis 2002 r. | 24V | 241KM, Silnik z nissana, kod VQ35DE

Pytanie

Witam,Uprzejmie proszę o informację o zalecanej przez Państwo instalacji gazowej (sekwencyjnej -IV generacja) do samochodu jak w opisie. Silnik 3,5v6 produkowany jest przez Nissana, później stosowany był również w Murano.Samochód posiada automatyczną skrzynię, model SU1.Czy w opisanym samochodzie będzie się sprawdzać np. STAG 300 Plus, listwa MATRIX hd544 i reduktor EG200 KW czy raczej należy zastosować coś innego?Czytałem na forach, że w tych silnikach należy stosować dodatkowe smarowanie gniazd zaworowych - czy rzeczywiście to jest uzasadnione?Mam też pytanie odnośnie ewentualnej wymiany świec zapłonowych na platynowe np. BOSCH FR7NI332S - czy to jest konieczne/zalecane?Z góry dziękuję i pozdrawiam

Praktyk:

Faktycznie silniki te z uwagi na regulowane luzy zaworowe wymagają zastosowania zestawu do lubryfikacji gniazd zaworowych. Kompletacja instalacji wymieniona przez Pana powinna bez problemu poradzić sobie z tą jednostką napędową.
Jeżeli chodzi o świece, to stosuje się takie jakie przewiduje producent silnika, a montaż instalacji IV generacji nie ma większego znaczenia na wybór świec.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.