28.01.2010
Pytanie o eksploatację instalacji.

Jakość LPG gdzie tankować

samochód: Opel Vectra 1997 r.
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Witam,Wczoraj byłem u swojego gazownika z jednym problemem - gasł mi w zimie gdy przełączał sie na gaz. Problemem najwidowczniej były zasyfione tłoczki w listwie od słabego gazu.Gaz mam od roku i 3 miesięcy i od tamtej pory lałem gaz na początku Lukoil a od dłuższego czasu tylko i wyłącznie na BP ponieważ uważałem, że mają tam dobrej jakości gaz. Natomiast wczoraj mój gazownik uświadomił mnie że 90% problemów z instalacjami jakie do nich przychodzą to przez gaz właśnie ze stacji BP. Mówił mi, że ma znajomego na stacji BP i mówił mu, że kiedyś sprowadzali gaz a Angli i był to naprawdę dobrej jakości gaz jednak przestało im się opłacać ściagać LPG z zagranicy i od dłuższego czasu leją do wszystkich stacji gaz z jednego źródła. Ponoć bardzo słabego takiego jak te wszystkie stacje "KRZAK" i stąd był mój problem zasyfionych tłoczków.Chciałem się zapytać gdzie w takim razie powinienem tankować gaz? Oczywiście mówię tu o najlepszej jakości LPG. Z BP od dziś rezygnuję, tylko niech mi Pan powie gdzie mają najlepszej jakości gaz - Lukoil, Statoil, Orlen, Shell?Z góry dziękuję za pomoc.

Praktyk:

Jak Pan sam doświadczył czasami nawet markowa stacja może mieć kiepski gaz. Sam jestem użytkownikiem aut z gazem i mam podobny dylemat. Staram się tankować paliwo na firmowych stacjach lub takich, które biorą gaz od stałego dostawcy. Jakość gazu na polskich stacjach uległa naprawdę ogromnej poprawie na przestrzeni ostatnich lat. Do ideału jeszcze nam niestety nieco brakuje.
Pewnym rozwiązaniem jest branie dowodów sprzedaży na zatankowany gaz (paragon, faktura) - w sytuacjach, gdy z winy paliwa następuje uszkodzenie instalacji można zwrócić się do stacji o zwrot kosztów naprawy. Nie jest to łatwe, ale możliwe.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.