19.03.2015
Jaką instalację LPG wybrać?

Kia Carens (2007), 2.0 CVVT 144 KM (106 kW)


Uwagi pytającego:

Proszę postawić na jakość podzespołów, nie muszą być jednego producenta. Brany jest pod uwagę wtrysk gazu w fazie ciekłej (nie koniecznie) Z góry dziękuję za pomoc

Praktyk:

Do zasilania LPG silnika 2.0 CVVT (144 KM) w samochodzie Kia Carens można zastosować większość oferowanych na rynku instalacji IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej) lub system V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej).

Decydując się na system IV generacji należy zamontować dodatkowy układ lubryfikacji gniazd zaworowych. Instalacja V generacji nie wymaga dodatkowej lubryfikacji.

Silnik ten nie jest szczególnie wymagającą pod kątem komponentów gazowego układu zasilania jednostką napędową. W przypadku systemu IV generacji z pewnością warto zainwestować w lepsze wtryskiwacze typu Hana. Już kilku polskich producentów oferuje tego typu wtryskiwacze. Natomiast w zakresie systemów V generacji nie ma wielkiego wyboru, ponieważ uniwersalny system tego typu ma ofercie tylko firma Vialle.

Do tego samochodu pasują instalacje:
AGIS, BRC, Elpigaz, KME, LANDI RENZO, Lovato, LPGTECH, Optima, Prins, STAG, Tartarini, Vialle, Zavoli, Zenit.Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.