09.10.2015
Jaką instalację LPG wybrać?

Kia Carens (2015), 1.6 GDI 135 KM (99 kW)


Praktyk:

Silnik 1.6 GDI (135 KM) to jednostka napędowa z bezpośrednim wtryskiem benzyny wymagająca dedykowanej instalacji LPG. Z informacji do jakich mam dostęp silnik ten opracowało pod kątem zasilania LPG kilku producentów instalacji gazowych.

Wśród oferowanych rozwiązań są tańsze systemy bazujące na instalacjach IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej z dotryskiem benzyny) oraz droższe systemy VI generacji (bezpośredni wtrysk LPG w fazie ciekłej wprost do komór spalania przez wtryskiwacze benzynowe).

Przewagą systemów VI generacji jest to, że silnik w trybie pracy na LPG zużywa wyłącznie paliwo gazowe. W przypadku systemów bazujących na IV generacji jednostka napędowa na LPG zużywa paliwo gazowe i niewielką (zależną od charakteru eksploatacji samochodu) ilość benzyny, która jest niezbędna do chłodzenie i oczyszczania z produktów spalania końcówek wtryskiwaczy benzynowych umieszczonych w komorach spalania. W przypadku VI generacji nie ma takiej potrzeby ponieważ wtryskiwacze benzynowe cały czas pracują, dawkując ciekłe LPG.

Do tego samochodu pasują instalacje:
LANDI RENZO, Prins, STAG, Vialle.Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.