23.07.2016
Pytanie o eksploatację instalacji.

Kia Sportage (2008), 2.0 16V 2WD 141 KM (104 kW)

reduktor: Tomasetto
wtryskiwacze: Valtek

Pytanie:

Witam,

W KIA SPORTAGE 2008 podczas osiągania prędkości 80 km/h samoczynnie przełącza mi z gazu na benzynę, licznik do momentu nowego zatankowania spada co 2 kilometry, a po osiągnięciu prędkości powyżej 100 km/h licznik wskazuje spalanie benzyny i gazu 1:1, kontrolka przełączenia na gaz świeci cały czas, a licznik nadal wskazuje również jazdę na benzynie. Jeżeli jadę z prędkością do 75 km/h licznik benzyny stoi w miejscu czyli auto jedzie jakby tylko na gazie. Proszę o poradę co może być tego powodem i co zrobić aby można było jechać powyżej 100 km/h tylko na gazie. Jeszcze jeden problem, a mianowicie gdy dzisiaj zatankowałem do pełna gaz na przełączniku gazu paliła się tylko jedna z 4 kontrolek, choć bak jest pełny. Proszę o pomoc co z tymi problemami zrobić. Za odpowiedź z góry dziękuję.

Praktyk:

Powodem takiego zachowania może być zaprogramowany udział benzyny przy określonym obciążeniu silnika w celu ochrony gniazd zaworowych, aby nie uległy one przedwczesnemu zużyciu podczs eksploatacji na gazie.

Wskaźnik ilości gazu jest bardzo orientacyjny i czasami potrafi mieć zwłokę. Jeżeli kontrolki ilości gazu będą nadal źle działały powodem może być np. usterka czujnika zamontowanego na zbiorniku, zawieszenie się pływaka w zbiorniku lub uszkodzenie wiązki elektrycznej.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.