28.02.2010
Jaką instalację LPG wybrać?

Która lepsza listwa jest Reg czy Magic Jet

samochód: Opel Vectra 2000 r. | 16V | 136km.
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Chciałbym się dowiedzieć, która listwa jest lepsza: Reg czy Magic Jet pojedynczy. Magic Jet jest jeszcze 4 razem i nie wiem która była by lepsza choć gazownik mówi, że lepsza jest pojedyncza bo od razu zamontuje na kolektorze i jeszcze czy jest jakaś różnica w reduktorze, który obsługuje moc do 200 KM. czy 170 KM. (koni). Czy nie ma różnicy i jakie ciśnienie powinien podawać na wtryski reduktor. Dziękuję z góry za pomoc.

Praktyk:

Ciężko jest określić, która z wymienionych listw (Reg czy Magic Jet) jest lepsza. Są to listwy o nieco innych parametrach. Listwa Magic Jet jest listwą na pewno "szybszą". Przy silniku Vectry 2.0 16v nie ma to jednak wielkiego znaczenia ponieważ silniki te na gazie i tak pracują na dość długim czasie wtrysku.
Jeśli chodzi o to czy wybrać Magic Jet w listwie czy pojedyńcze, to w przypadku pojedyńczych można zastosować krótsze wężyki między wtryskiwaczem a kolektorem (co korzystnie wpływa na zapewnienie jednakowych warunków pracy wszystkich cylindrów). Do silnika o mocy mniejszej niż 170 KM nie ma znaczenia jaki zastosuje się reduktor.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.