09.07.2014
Jaką instalację LPG wybrać?

Które auto lepiej zniesie LPG Mazda 6 GH 2.0 czy Nissan Qashqai 2.0?

samochód: Mazda 6 2008 r. | 16V

Pytanie

Witam.

Noszę się z zamiarem kupna auta. Z mojej strony wybór padł na Mazdę 6 GH 2.0 benzyna rok 2008-2009, natomiast żona nalega na Nissana Qashqaia+2 również 2.0 benzyna. Pytanie jak w temacie, który silnik lepiej zniesie LPG. Z doświadczenia wiem, że Mazda z tym silnikiem model GY rok 2007 całkiem dobrze się spisywała. Zrobiłem nią kilkadziesiąt tys. km na gazie bez żadnych problemów.

Kolejne pytanie. Jaką instalację wybrać, bo jak rozumiem najlepiej podejdzie jakaś sekwencja? I ostatnia rzecz, co sprawdzić przy silniku żeby stwierdzić w jakiej jest kondycji i czy nada się pod gaz, ponieważ auta mają już za sobą ponad 140 tys. km przebiegu.

Praktyk:

Silniki Mazdy jak i Nissana porównywalnie spisują się na instalacjach gazowych. W obu przypadkach przy instalacjach IV generacji konieczne jest stosowanie zestawu do lubryfikacji gniazd zaworowych. Nie ma takiej konieczności przy instalacjach V generacji. Przed montażem dobrze jest przeprowadzić diagnostykę silnika przy pomocy odpowiedniego programu diagnostycznego, jak równiez sprawdzić analizę spalin.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.