20.07.2014
Jaką instalację LPG wybrać?

Mazda 6 II generacja 2011/2012 2.0

samochód: Mazda 6 2008 r. | 16V

Pytanie

Witam,
Przymierzam sie do zakupu auta (rocznik 2011-2012), w którym chcę zamontować gaz. Wybór padł na Peugeota 308 z silnikiem 1.6 VTI lub Mazdę 6 z silnikiem 2.0 (wersja z normalnym wtryskiem).

Które z tych aut lepiej będzie znosić gaz? Na co zwrócić uwagę podczas montażu instalacji LPG?
Mam problem z oceną Mazdy, gdyż w internecie roi się od sprzecznych opinii, nawet w artykułach dobrze znanych pism motoryzacyjnych. Znalazłem informacje, że owy silnik może dobrze znosić gaz lub nie.Czy to jest ten sam silnik co w Fordzie Focusie (którego glowica nie nadaje sie do gazu, a tylko w fabrycznej wersji LPG została wzmocniona?) Znalazłem rownież artykuły, że regulacja zaworów w Mazdzie z powodu popychaczy jest kosztowna.
Proszę o ocenę obu ww aut, jako samochodow z instalacją LPG.
Pozdrawiam ,
Wojtek

Praktyk:

W przypadku Mazdy trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, aby był to silnik z pośrednim wtryskiem benzyny do kolektora ssącego, ponieważ w rocznikach 2011-2012 występują głównie silniki z linii SKYLINE z bezpośrednim wtryskiem benzyny do cylindra. Silniki Mazdy z wtryskiem pośrednim posiadają regulowane luzy zaworowe, zatem przy montazu instalacji IV generacji polecam dodatkowo zastosowanie zestawu do lubryfikacji gniazd zawrowych lub montaż instalacji V generacji. Silniki Peugeota 1.6 VTI posiadają hydrauliczną regulację luzów zaworowych i nie wymagają dodatkowo montażu zestawu do lubryfikacji. Czysto teoretycznie zatem, silniki Peugeota 1.6 VTI lepiej nadają się do montażu instalacji LPG.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.