REKLAMA
07.04.2015
Jaką instalację LPG wybrać?

Mercedes W124 E (1990), 300 CE (W124) 3.0 L6 180 KM (132 kW)


Uwagi pytającego:

Witam, Jeśli mógłbym prosić o namiary naprawdę dobrego warsztatu, który by mi dobrze i fachowo założył instalację gazową.

Praktyk:

Silnik 3.0 L6 180 KM w samochodzie Mercedes W124 E (1990) to jednostka napędowa wyposażona w mechaniczny układ wtrysku benzyny (KE-Jetronic), co powoduje, że może on być zasilany LPG tylko z wykorzystaniem systemów II generacji (instalacje podciśnieniowe z elektroniczną regulacją) lub III generacji (wtrysk ciągły LPG w fazie gazowej).

Najbezpieczniejszą dla układu dolotowego tego silnika i znajdującego się w nim bardzo precyzyjnego układu pomiarowego jest instalacja III generacji. Są to jednak systemy obecnie nie produkowane i z tego powodu bardzo trudno dostępne.

Zastosowanie instalacji II generacji jest możliwe, lecz jest związane z możliwością wystąpienia zjawiska powrotu płomienia, czyli niekontrolowanego zapalenia się mieszanki gazowo-powietrznej w kolektorze dolotowym (tzw. strzał w układ dolotowy), co może skończyć się uszkodzeniem kosztownego układu pomiarowego systemu K-Jetronic.

Co do warsztatu to trudno kogoś polecać, skoro najbezpieczniejsze dla tego silnika systemy są już praktycznie niedostępne.

Do tego samochodu pasują instalacje:
BRC, Elpigaz, KME, LANDI RENZO, Lovato, STAG.Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.