26.06.2014
Jaką instalację LPG wybrać?

Mitsubishi Outlander 2,4 Mivec 118 kW (2005)

samochód: Mitsubishi Outlander 1995 r. | 16V | rocznik 2005 z polskiego salonu

Pytanie

Witam ponownie,

Wkrótce zakładam gaz do swojego outka. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie lubryfikacji gniazd zaworowych (opinie są podzielone, choć wielu gazowników przyznaje, że to coś w rodzaju uspokojenia obaw użytkownika auta, niż rzeczywista ochrona silnika). Dlaczego do jednych Outlanderów 2,4 poleca Pan lubryfikację gniazd zaworowych, a do drugich niekoniecznie jak np. Outlander z 2009 z instalacją Vialle napisał pan że nie potrzeba, natomiast do innych na gazie IV generacji owszem.

I czy przy lubryfikacji kłopot luzów zaworowych też mógłby występować rzadziej? Czytam w książce obsługi mojego auta, że te luzy są regulowane automatycznie. Czy to oznacza, że w ogóle się tu nie ingeruje?

Praktyk:

O potrzebie montażu lubryfikacji oprócz samej konstrukcji silnika decyduje również rodzaj instalacji gazowej. Przy instalacjach IV generacji i regulowanych luzach zaworowych, jezeli głowica może ulec przedwczesnemu zużyciu zalecam stosowanie lubryfikacji. Nie jest ona wymagana przy instalacjach V generacji. Potwierdzają to moje obserwacje warsztatowe, jak równiez deklaracje dystrybutora, firmy Vialle.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.