13.06.2013
Jaką instalację LPG wybrać?

Montaż instalacji do Opel Omega B 2.0 16V, II generacja

samochód: Opel Omega 1997 r. | 16V | skrzynia automatyczna

Pytanie

Witam serdecznie,

Czy do Opla Omegi można zainstalować gaz II generacji, mieszalnikowy?

Samochód jest z 1997 roku i nie chcę już wkładać w niego sekwencji. Uważam, że jest to już nieopłacalne. Jak wiadomo mieszalnikowa jest tańsza. Każdy bedzie mnie przekonywal ze wtrysk jest lepszy, ale ja mam złe odczucia co do sekwencji. Miałem w Nubirze gaz sekwencyjny i więcej byłem w serwisach niż to warte. Potrzebuję czegoś prostego bez udziwnień.

Praktyk:

Pana złe doświadczenia z instalacją sekwencyjną spowodowane są przede wszystkim tym, że  w Nubirze nie było sekwencyjnego wtrysku benznyny tylko tzw. "półsekwencja" i Nubira rzeczywiście mogłaby lepiej działać z instalacją II generacji.

Jeżeli chodzi o Opla Omegę 2.0 16V to oczywiście jest możliwy montaż instalacji II generacji, jednak ryzyko wystąpienia "strzału", a tym samym uszkodzenia układu pomiarowego powietrza (przepływomierz) zniweluje różnice finansową między sekwencją, a instalacją II generacji.

Kalkulacja ekonomiczna mimo pozornie wyższej ceny za instalację IV generacji zdecydowanie przemawia za tym właśnie rozwiązaniem. Opel Omega 2.0 16V, mimo rocznika posiada sekwencyjny wtrysk benzyny i bardzo dobrze spisuje się z instalacjami IV generacji.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.