28.09.2011
Pytanie o eksploatację instalacji.

Naprawa gwrancyjna LPG

samochód: Fiat Siena 1999 r. | 8V | 75 KM
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna
wtryskiwacze: Valtek

Pytanie

Zajmijcie proszę stanowisko, sytuacja wygląda następująco: Jestem szczęśliwym posiadaczem Fiata Sieny z instalacja gazową: reduktor Alaska, sterownik - Stag 4, listwa wtryskowa - Valtek. Instalacja była zakładana w listopadzie zeszłego roku wiec jest na gwarancji.Około 2 tygodni temu samochód zaczął gasnąć na gazie na wolnych obrotach, był słaby i przerywał przy dodawaniu gazu - jakby go coś trzymało na chwilę odpuszczało, poszedłem więc w ramach gwarancji do zakładu gdzie instalacja była zakładana. Stwierdzono, że listwa wtryskowa jest do wymiany (drugi cylinder) i wymienili - tzn. pracownik dostał od szefowej nową listwę, zdjął z niej chyba tłoczki, ze starej listwy zdjął również tłoczki i włożył je na tą nową. Zapytałem dlaczego przekłada te tłoczki -" bo średnica nie pasuje". Tak skombinowaną nową listwę ze starymi tłoczkami zamontował do samochodu, dokonał chyba autoadaptacji i "ok".Samochód nie ma już tych objawów, z którymi przyszedłem w ramach gwarancji do tego warsztatu ale ma inne:silnik pracujący na benzynie ślicznie (akustyka, fizyka-drgania itp) pracuje bardzo głośno a przede wszystkim nierówno - w kabinie wszystko drga - fotel kierowcy, pasażera, pedały, kierownica- bez wątpinia od tego silnika.Klepanie metaliczne (dieslowskie) tej listwy przy zamkniętej klapie silnika słychać jeszcze 20 metrów od samochodu (mierzyłem).Wróciłem do warsztatu i to co przed chwilą napisałem - powiedziałem.W odpowiedzi usłyszałem, że te listwy tak mają i to jest normalne i tak ma być.Proszę powiedzieć jak z takim WARSZTATEM sobie poradzić, czy mogę jeździć na tej instalacji (chodzi o silnik), jak można sprawdzić czy ten warsztat ma uprawnienia do zakładania instalacji gazowych w samochodzie, gdzie i w jaki sposób reklamować ich usługi.Gwarancja jest firmowana przez Autogaz ACPOMOCY

Praktyk:

W przypadku usterki listwy Valtek możliwa jest regeneracja (naprawa) tej listwy, konieczne jest tylko sprawdzenie tej listwy chociażby pod kątem skoku tłoczków. Z Pana opisu trudno czynność wykonaną przez warsztat nazwać regeneracją. Stabilność pracy silnika na gazie powinna odpowiadać tej na benzynie, zaś co do głośności pracy listwy jest to temat trudny, gdyż ocena "na ucho" jest bardzo subiektywna. Jednak hałas przy zamkniętej pokrywie silnika w odległości kilku metrów od auta w przypadku listwy Valtek jest nieprawidłowy.
Można zweryfikować czy warsztat, w którym montował Pan instalację współpracuje z firmą AC Stag i jeżeli tak wówczas reklamację spróbować takż złożyć w tej firmie.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.