08.11.2009
Pytanie o eksploatację instalacji.

Naprawa reduktora Bigas 84

samochód: Peugeot 406 1996 r. | 16V | 115
typ instalacji: zwykła, podciśnieniowa

Pytanie

Witam,Podjąłem się wymiany zestawu naprawczego reduktora bigas 84. Po złożeniu reduktora silnik na gazie nie chce pracować, tak jakby w ogóle nie dostawał gazu.Wydaje mi się, że wszystkie elementy trafiły na swoje miejsce. Mam wątpliwości do jednego zaworka. Ma on przekrój kwadratowy z jednej strony zakończony jest kulką a z drugiej strony ma gumową wkładkę. Nie zapamiętałem jak go demontowałem, którą stroną powinien być skierowany do otworu, który ma zamykać. Czy jest możliwość uzyskania informacji o budowie tego reduktora lub może zdobycia rysunku. Co jeszcze może być przyczyną, że gaz nie wypływa z reduktora, wcześniej jeździł tylko nie było wolnych obrotów.Dzięki z góry za poradę! Robert

Praktyk:

Najczęściej element zaworka/tłoczka zakończony gumką powinien być umieszony tak by mógł on zamykać otwór magistrali gazu. W różnych reduktorach są różne procedury naprawcze. Powodzenie regeneracji reduktora często zależy nie tylko od odpowiedniego wyczyszczenia elementów i wymiany membran, ale właśnie od prawidłowego złożenia czy wyregulowania. Przy dużych przebiegach reduktora, pewne modele nie dają się skutecznie regenerować - zużyciu ulegać mogą elementy niewymienne.

Szczegółowe informacje z powinien Pan uzyskać u dystrybutora Bigasa - w firmie Anlero-Polska z siedzibą w Warszawie (dane teleadresowe są w naszej bazie, w zakładce "Hurtownie")
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.