13.11.2009
Pytanie o eksploatację instalacji.

Nie chodzi na gazie

samochód: Alfa Romeo 145 1995 r. | 8V
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Dzisiaj miała miejsce dziwna sytuacja. Podjechałem na stację i zatankowałem gaz do pełna. Odpaliłem samochód i po chwili jak zwykle przełączył się na gaz (tak przynajmniej myślałem) bo zaświeciła się kontrolka, że jadę na gazie. Po ok. 100km jakoś odruchowo spojrzałem na wskaźnik paliwa i zobaczyłem, że świeci mi rezerwa (a benzyny miałem wlane ponad 20L). Popatrzyłem na wskaźnik od gazu i okazało się, że zbiornik z gazem jest pełny. Zatrzymałem się i zgasiłem samochód. Po chwili znów go odpaliłem i już jechał na gazie. Dlaczego mimo iż świeciła się kontrolka, że jadę na gazie samochód spalał benzynę? Taka sytuacja zdarzyła mi się pierwszy raz. I teraz nie mam pewności czy jadę na benzynie czy na gazie. Moja instalacja to STAG-4

Praktyk:

Sytuacja taka może mieć miejsce, jeżeli jeden z programowanych parametrów wymuszający powrót na benzynę zostanie zarejestrowany przez sterownik Stag-4. Parametry te to m.in.: temperatura gazu, minimalna lub maksymalna prędkość obrotowa.
W celu zdiagnozowania problemu konieczne jest podłączenie instalacji pod program diagnostyczny i skontrolowanie czy powyższe parametry są ustawione prawidłowo.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.