29.10.2014
Pytanie o eksploatację instalacji.

Nie działa instalacja LPG (Audi A4, 1.8, 2000r.)

samochód: Audi A4 1983 r. | 20V | nie znam producenta lpg

Pytanie

Witam,

Mam do kupienia za niewielkie pieniądze Audi A4 1.8 I z 2000 roku, 280 tys. km przebiegu, kombi z niedziałającym gazem. Otóż na desce rozdzielczej świecą sie dwie kontrolki jedna pomarańczowa (sygnalizująca problem z wtryskami), a druga z napisem SENSOR i koło niej znaczek niskiego poziomu oleju. Na panelu diodowym od LPG widać poziom gazu w butli (około połowy) i mrygająca ostatnia kontrolka mówiąca o tym czy jest przełączone auto na gaz czy benzynę (z zielonej na czerwoną i tak w kólko).
Na ulicy w trakcie jazdy auto jeżdzi OK nie szarpie, silnik trzymał temperaturę, obroty nie skakały, wyglądało na to, że na benzynie jest wszystko OK ale skąd te kontrolki i czy wtryski gazowe podlegają pod te kontrolki, o co tam chodzi?

Doradźcie czy warto inwestować w naprawe tego auta? Reszta wizualnie blacharka i wnetrze w bdb kondycji.

Praktyk:

Kontrolki na desce rozdzelczej mogą oznaczać bardzo wiele usterek. Należałoby zacząć od diagnostyki przy pomocy odpowiedniego przyrządu np. VAG w celu wytypowania przyczyny. Po wykasowaniu błędów dobrze jest eksploatować samochód na samej benzynie tak by wykluczyć wadliwe działanie układu benzynowego. A dopiero później zająć się instalacją LPG.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.