21.10.2011
Pytanie o eksploatację instalacji.

Nieprawidłowe przełączanie na gaz

samochód: Opel Omega 1997 r. | 24V | 211 KM
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna
reduktor: Tomasetto

Pytanie

Problem polega na odłączaniu się gazu przy temperaturze silnika poniżej 90 stopni. Ustawiona na sterowniu minimalna temperatura załączania gazu wynosi 15 stopni. Elektrozawór słychać jak się załącza ale po chwili jest sygnał dźwiękowy 4x3 sygnały i lampka zielona szybko mruga. Prawidłowo załącza się na gaz dopiero jak temperatura silnika osiągnie 95 stopnie (przegrzew). Wówczas wzbudzić trzeba ręcznie lub ponownie uruchomić auto. Automatycznie się nie przełącza. Jak temperatura spada poniżej 90 stopni automatycznie odłącza gaz. Jaka przyczyna? Na gazie pracuje ładnie, żadnej różnicy po przełączeniu z benzyny. Diagnostyka wykazała uszkodzenie jednej sondy lambda, pozostałe parametry w normie

Praktyk:

Aby zdiagnozować ten problem konieczne jest podłączenie programu diagnostycznego do instalacji Stag i zaobserwowanie, który z parametrów odbiega od prawidłowych wartości umożliwiających funkcjonowanie na gazie.
Sygnał dźwiękowy sugerować może problem z ciśnieniem gazu lub jedynie z jego odczytem z miernika ciśnienia w instalacji LPG.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.