26.10.2015
Pytanie o eksploatację instalacji.

Nissan X-Trail (2002), 2.0 4x4 140 KM (103 kW) (2001-2007)


Pytanie:

Witam,

Mam zamiar założyć instalację do mojego auta. Czy w tym modelu Nissana instalacja jest tolerowana? Na co należy zwrócić uwagę podczas montażu? Czy lubryfikator jest niezbędny do tego typu silnika? Jakiej marki zestaw LPG najlepiej użyć?

Proszę o istotne wskazówki.

Z góry dziekuję

Praktyk:

Silnik może być zasilany paliwem gazowym z wykorzystaniem większości oferowanych na rynku instalacji IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej) lub systemu V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej).

Jednak z uwagi na regulowane ręcznie luzy zaworowe w przypadku zastosowania systemu IV generacji konieczne jest zastosowanie układu lubryfikacji gniazd zaworowych. Instalacja V generacji nie wymaga dodatkowej lubryfikacji.

Konieczność stosowania lubryfikacji wynika z faktu, że silniki Nissana 2.0 (140 KM) mają regulowane ręcznie luzy zaworowe.

Bez względu na rodzaj zastosowanego gazowego układu zasilania, podczas eksploatacji na gazie konieczna jest okresowa kontrola ewentualnie regulacja luzów zaworowych..

Doświadczenie uczy, że luzy zaworowe w tym silniku powinno się kontrolować nie rzadziej niż co 30 tys. km.

Właśnie regularna (zgodna z wymaganiami producenta silnika) kontrola i ewentualnie regulacja luzów zaworowych jest najważniejsza w czasie eksploatacji tej jednostki napędowej na gazie. Pod kątem doboru elementów gazowego układu zasilania silnik ten nie ma specjalnych wymagań.

Do tego samochodu pasują instalacje:

AGIS, BRC, Elpigaz, KME, Landi Renzo, Lovato, LPGTECH, Optima, Prins, STAG, Tartarini, Vialle, Zavoli, Zenit.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.