06.10.2009
Pytanie o eksploatację instalacji.

Ogromny problem z gazem

samochód: Renault 1994 r. | 8V
typ instalacji: zwykła, podciśnieniowa

Pytanie

Witam. Założyłem gaz w maju do Laguny. Ogólnie autko zdrowe i na benzynie śmiga! Problem zaczyna się od tego, że mam instalację z centralką firmy Bingo i... mam butle 47 litrów zamontowaną w kole, a wchodzi mi tylko 31 litrów :( Był wymieniony wielozawór, ale bez efektów!Druga sprawa jest taka, że na gazie sonda lambda nie pracuje! A poza tym, gdy auto jest mokre, tzn np. wilgotne po nocy, gdy stoi pod chmurką to: po odpaleniu silnik pracuje jakieś 2 min. na benzynie, po czym po dodaniu pedału gazu przeskakuje na gaz. Gdy zacznę jechać w ciągu dwóch sekund gaz sam się wyłącza, tzn. kontrolki zaczynają migać, po lekkim przygazowaniu wskoczy znów na gaz i po 2 sekund. znów wyskakuje i przełącza na benzynę! Dodam, że nawet kiedy wskazówka od temperatury silnika jest na połowie (optymalnie) i mimo to, że silnik jest rozgrzany to i tak powtarza się ten sam problem! Po przejechaniu ok. 7 kilometrów dopiero wskakuje na gaz i na nim silnik pracuje. Instalacja była zakupiona nowa, średnie spalanie mojego auta to 11,9 l/100 km. Proszę o pomoc bo nawet mechanicy juz ręce rozkładają!!

Praktyk:

Zbyt mała ilość gazu jaką tankuje Pan do zbiornika wynikać może z konieczności ustawienia wielozaworu (regulacji pływaka) odpowiedzialnego za "tankowanie 80%".
W przypadku jednopunktowego wtrysku w Renault Laguna podczas pracy na gazie do sterownika benzynowego wsyłany jest sygnał emulacji sondy lambda (tzw. masa). Podczas diagnostyki układu benzynowego przy pracy na gazie wygląda to jakby sonda nie pracowała tylko była zwarta do masy (w rzeczywistości tak nie jest i sonda pracuje). Jednak takie zachowanie powinno być oczywiste dla mechaników zajmujących się na codzień montażem lub serwisem instalacji LPG.
Często przyczyną problemów, które Pan opisał (brak pracy sondy na gazie, samoczynne przełączanie się na benzynę przy dużej wilgotności powietrza) są spadki napięcia na przewodach zasilających instalację gazową zarówno "+" jak i "-".
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.