15.03.2015
Jaką instalację LPG wybrać?

Opel Astra (2007), 1.6 115 KM (85 kW)


Uwagi pytającego:

Witam. Po przeczytaniu wielu informacji na temat możliwych problemów z głowicą i zaworami nie umiem się zdecydować na instalację LPG. Cieszący się bardzo dobrymi opiniami autoryzowany warsztat STAG stanowczo polecił mi instalację LPG do tego silnika. Zaznaczyli, że trzeba dbać i kontrolować regulację mieszanki, sprawdzać luzy zaworowe itd. Lubryfikację kazali sobie podarować (sprawdza się tylko w silnikach Forda), a w moim przypadku to naciąganie klienta na kilkaset złotych. Zaproponowano mi instalację opartą na sterowniku Q-Box, wtryskiwaczach HANA lub Barracuda, reduktor AC. Co sądzicie o tej instalacji? Czy instalując LPG w takiej czy innej konfiguracji (zachowując systematykę przeglądów instalacji i gniazd zaworowych) będę mógł cieszyć się niezawodnością samochodu bez obawy o jakieś kosztowne awarie. Pomóżcie w podjęciu decyzji. Dziękuję.

Praktyk:

Wymieniona kompletacja to dobra propozycja do silnika 1.6 115 KM w samochodzie Opel Astra. Nie bardzo umiem wytłumaczyć stanowisko warsztatu w temacie nieskuteczności lubryfikacji w tym silniku i skuteczności w silnikach Forda. Osobiście proponowałbym zastosować lubryfikację i koniecznie przestrzegać okresowej kontroli, ewentualnie regulacji lużów zaworowych.

Do tego samochodu pasują instalacje:
AGIS, BRC, Elpigaz, KME, LANDI RENZO, Lovato, LPGTECH, Optima, Prins, STAG, Tartarini, Vialle, Zavoli, Zenit.Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.