10.05.2015
Jaką instalację LPG wybrać?

Opel Astra (2009), 1.6 115 KM (85 kW)


Uwagi pytającego:

Odpowiedź, że można zastosować instalacje IV lub V generacji mnie nie satysfakcjonuje. Na instalację planuję wydać około 3000-4000 PLN. Mój mechanik od LPG proponuje BRC, lecz ja nie wiem nawet czy IV generacji czy V ani nie wiem dokładnie co powinienem otrzymać i jak to sprawdzić. Proszę o zestawienie części do IV i V generacji bym mógł nawiązać jakąkolwiek rozmowę z mechanikiem. Jest to moja 3 instalacja i chciałbym uniknąć błędu (dziwna oszczędność ze strony mechanika), która w sposób negatywny wpłynie na dalszą eksploatację.

Praktyk:

Instalacja BRC to dobra propozycja do zasilania LPG tego silnika. Firma BRC nie oferuje instalacji V generacji do silników z pośrednim wtryskiem benzyny, zatem jest to z pewnością instalacja IV generacji. Myślę, że może to być system Sequent 24.11 lub Sequent Alba. Niektóre warsztaty oferują już także systemy Sequent 32.

Różnią się one szczegółami, które z punktu widzenia użytkownika nie są zbyt istotne. Z pewnością jednak należy zwrócić uwagę na wtryskiwacze, ponieważ zdarzają się warsztaty, które montują instalacje BRC wyposażone w inne, tańsze wtryskiwacze. Dzięki temu mogą zaoferować system BRC w niższej cenie. Wtryskiwacze BRC mają dobrą opinię i warto, aby znalazły się w proponowanej kompletacji instalacji LPG. Jest to jeden z ważniejszych elementów systemu gazowego.

Zasadniczymi elementami każdej instalacji gazowej IV generacji są:

Są to elementy niezbędne do tego, aby silnik mógł być zasilany LPG.

Oprócz instalacji trzeba dokonać wyboru zbiornika LPG. W skład jego osprzętu wchodzi wielozawór i zawór tankowania LPG.

W przypadku oplowskiego silnika 1.6 (115 KM), niezbędnym wyposażeniem instalacji LPG jest zestaw do lubryfikacji gniazd zaworowych, który zabezpiecza układ zaworowy i głowicę silnika. Nie zmienia to faktu, że luzy zaworowe w tej jednostce napędowej należy okresowo sprawdzać i ewentualnie regulować. Jest to bardzo ważna czynność obsługowa silnika, szczególnie w kontekście zasilania LPG.

Jeśli chodzi o systemy V generacji to na rynku oferowana jest tylko jedna instalacja - LiquidSI, holenderskiej firmy Vialle. Jest to jednak instalacja, której koszty przekraczająca kwotę 4 tys. zł (około 6 tys. zł). Jednak jej zastosowanie nie wymaga stosowania układu lubryfiakcji.

W celu poznania podstawowych zagadnień związanych z instalacjami gazowymi polecam obejrzenie także innych filmów w dziale LPG - to proste.

Do tego samochodu pasują instalacje:
AGIS, BRC, Elpigaz, KME, LANDI RENZO, Lovato, LPGTECH, Optima, Prins, STAG, Tartarini, Vialle, Zavoli, Zenit.Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.