02.03.2015
Jaką instalację LPG wybrać?

Opel Meriva (2003), 1.6 87 KM (64 kW)


Uwagi pytającego:

Auto ma 92 tys. km przebiegu. Raczej w dobrym stanie technicznym. Zastanawiam się nad instalacją z wtryskiem gazu w fazie ciekłej (mam świadomość, że jest ona droższa, ale chyba wydajniejsza). Nie wiem czy w tym modelu jest to możliwe, ale zawór wlewowy, mógłby być zamontowany pod klapką wlewu paliwa. Proszę o poradę.

Praktyk:

Do zasilania LPG silnika 1.6 (87 KM) w Oplu Merivie można zastosować większość oferowanych na rynku systemów IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej) lub system V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej).

System V generacji faktycznie w pewnych zakresach pracy silnika może być bardziej wydajny (silnik może mieć nieco wyższe parametry niż na benzynie), lecz z pewnością nie będzie to efekt odczuwalny, podobnie jak występujący czasami niewielki spadek mocy jednostki napędowej zasilanej z wykorzystaniem układu IV generacji.

Wśród zalet V generacji można wymienić mniejsze zużycie benzyny, ponieważ silnik wcześniej przełącza się na LPG (nie ma konieczności odparowania będącego w fazie ciekłej gazu) oraz bezobsługowość takiej instalacji (nie są w niej stosowane żadne wymienne filtry)

Zawór tankowania w Merivie można zamontować pod klapką wlewu benzyny (tzw. zawór przedłużany).

Do tego samochodu pasują instalacje:
AGIS, BRC, Elpigaz, KME, LANDI RENZO, Lovato, LPGTECH, Optima, Prins, STAG, Tartarini, Vialle, Zavoli, Zenit.Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.