28.09.2014
Jaką instalację LPG wybrać?

Opel Meriva I - 1.6 Z16SE 8V, 2003 r. - jaka instalacja?

samochód: Opel Meriva 2001 r. | 8V | Z16SE 8V 87KM

Pytanie

Witam !

Proszę o poradę w doborze instalacji LPG.

Szukam informacji, porady w doborze instalacji LPG, większość odpowiedzi na zapytanie o silnik Z16SE dotyczy Astry z inną mocą lub trafiałem na inne szczątkowe informacje o Merivie.

Proszę o bardziej szczegółowe doradzenie mi poszczególnych składowych instalacji, jaki sterownik wybrać, jakie wtryski Pan poleca, jaki reduktor itp.?

Ogólne informacje, że np. instalacja IV generacji, czy też BRC, STAG, Elpigaz, Landi Renzo, niewiele mi mówią, ponieważ, większość zakładów montujących instalacje, bierze składniki różnych firm.

Proszę o dwie, trzy propozycje sterowników, wtrysków, reduktorów, abym miał pole manewru i wyboru później w warsztacie.

Proszę o informację, czy w tym silniku Z16SE 8V, również nie ma konieczności stosowania lubryfikacji, jak ma to miejsce w Z16XE ?

Praktyk:

Silniki 1.6 8V montowane w Oplu Merivie to jednostki bliźniacze do Astry mimo, że różnią się nieznacznie mocą to bardzo dobrze znoszą eksploatację na instalacjach IV generacji. Wielu producentów instalacji ma własne kompletne konfiguracje począwszy od centrali przez reduktor, a kończąc na wtryskiwaczach. Takie kompletacje mają m.in. firmy: BRC, Elpigaz, Lovato, Landi Renzo. Można także zastosować np. instalację firmy AC z reduktorem AC i wtryskiwaczami Hana lub sytem LPGTECH z reduktorem Zavoli i wtryskiwaczami Dragon. O wyborze instalacji niech zadecydują warunki gwarancji i dostępność serwisu pogwarancyjnego.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.