26.02.2016
Pytanie o eksploatację instalacji.

Opel Vectra (1997), 1.8 16V 115 KM (85 kW)

instalacja: Versus

Pytanie:

Witam,

Wtryskiwacze i reduktor także Versus. Mam taki problem, że przy wciśnięciu pedału gazu na LPG silnik dławi się kilka sekund zanim załapie. Na Pb ten problem nie występuje. Wymieniłem już na nowe, świece, kable, cewkę, reduktor, wtryskiwacze, przewody gumowe, wszystkie filtry LPG i Pb i nadal jest ten problem. Wyczyściłem także EGR oraz przepustnicę.

Zauważyłem po odczytach, że na Pb sonda lambda działa poprawnie, a na LPG wskazuje tylko wysoki poziom nie chodzi góra dół i mieszanka cały czas jest bogata. Dodam że odczyty przepływomierza i czujnika przepustnicy są w normie czyli działają poprawnie. Szukam rozwiązania od dłuższego czasu i nie mam już pomysłu. Prośba o wskazanie co można jeszcze zrobić i czy szukać problemu w instalacji LPG czy w Pb, bo wydaje się, że LPG jest OK, chyba, że coś z komputerem padło po 7 latach?

Z góry dziękuje za pomoc i wskazówki co można jeszcze zrobić, wymienić, poszukać.

Z góry dziękuje.

Praktyk:

Jeżeli sonda lambda podczas pracy na gazie wskazuje bogatą mieszankę, problemem może być za duża dawka gazu. Zbyt duża dawka gazu (nawet chwilowa) może być spowodowana np. niewłaściwą regulacją, zbyt dużymi dyszami wtryskiwaczy gazu lub przez niewłaściwie obsługiwane przez instalację gazową tzw. "dotryski" benzyny.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.