08.04.2015
Pytanie o eksploatację instalacji.

Opel Vectra (1997), 1.8 16V 115 KM (85 kW)

instalacja: Versus
wtryskiwacze: Valtek

Pytanie:

Chciałbym sam wymienić listwę wtryskową, ponieważ aktualnie stara ma już przejechane ponad 55 000 km i szarpie na niskich obrotach. Pytanie jest takie: czy po wymianie listwy która fizycznie jest raczej banalnie prosta, wystarczy tylko autokalibracja w programie komputerowym w czasie jazdy czy jak przy regeneracji listwy potrzebne są ustawienia ze skomplikowanym urządzeniem do ustawiania wtrysków, ktore jest tylko u gaziarza?

Pytam bo wydaje mi się, że sama zmiana listwy jest bardzo prosta. Posiadam także program komputerowy Versusa i chciałbym wiedzieć czy muszę przepłacać za taką wymianę u gaziarza czy mogę samemu ją wymienić? Tylko musze wiedzieć czy nowa listwa potrzebuje skomplikowanych ustawień po zmianie.

Podobne pytanie w kwestii wymiany reduktora, choć tu raczej będzie mocniej skomplikowana sprawa ale jak już pytam to od razu to chciałbym także wiedzieć.

Dziękuję

Praktyk:

Teoretycznie nowe listwy wtryskiwaczy są już skalibrowane zatem po jej wymianie konieczna jest jedynie (lub aż) kalibracja systemu pod kątem dawki gazu przy użyciu programu do danej instalacji.

Wymiana reduktora wprawdzie trudniejsza mechanicznie ale prostsza w regulacji. Wystarczy jedynie ustawić ciśnienie gazu na jakim był kalibrowany system.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.