21.08.2016
Pytanie o eksploatację instalacji.

Peugeot 308 (2008), 1.6 120 KM (88 kW)


Pytanie:

Witam,

Zakupiłem Peugeota 308 1.6 (120 KM) z 2008 r. z Holandii. Jest tam instalacja fabryczna Teleflex SGI type 3. Jest problem z serwisowaniem i przeglądem tej instalacji. Jest tylko 1 zakład w Małopolsce, który to obsługuje. Instalacja raczej chodzi poprawnie, przełącza się normalnie, może trochę za długo trzeba czekać aż przełączy się na gaz, a może tak jest ustawione. Jeżdżę po mieście głównie. Pokonuję do 1000 km miesięcznie. Martwi mnie jednak zużycie benzyny, ponieważ jest ciepło, a ja muszę tankować benzynę za około 80zł miesięcznie plus oczywiście gaz. Mając wcześniej BRC w Oplu Astrze w lecie wystarczało mi 20 zł na benzynę na 2 miesiące. Druga sprawa, nie wiem czy mam w ogóle serwisować, sprawdzić tę instalację i jeździć dopóki się coś nie zepsuje. Tak mi sugerował facet z serwisu gazowego. Czy mam robić przeglądy. Oczywiście wiem, że filtry się zmienia co rok. Ale czy trzeba coś jeszcze tam regulować? Jeśli by był serwis wszędzie to nie było by problemu, a tu niestety jest tylko kilka warsztatów w Polsce, co się tym zajmują. Jeszcze jedna rzecz, a mianowicie zbiornik LPG ma ważność do przyszłego roku i nie wiem czy korzystniej jakoś przedłużyć jego ważność czy trzeba wymieniać na nowy?

Pozdrawiam

Praktyk:

Instalacje Teleflex SGI 3 to systemy, które mają wgrane dedykowane programy do danego modelu auta. Program do obsługi tych instalacji służy jedynie do diagnostyki, nie ma możliwości zmiany parametrów jak np: temperatura do przełączenia, próg obrotów do przełączenia, czy dawki gazu. Obsługa instalacji ogranicza się zatem do wymiany filtrów, ewentualnie naprawy lub wymiany uszkodzonych elementów.

Trudno mi ocenić czy wymiana zbiornika LPG czy jego legalizacja jest bardziej korzystna.

Czasami bywa, że inspektor TDT nie dopuszcza zbiornika z jakichś względów na kolejne 10 lat. Może skrócić ten okres, wyznaczając kolejny termin badania (dotyczy to szczególnie zbiorników montowanych pod samochodem, które znaczenie szybciej ulegają korozji).

Nowy zbiornik jest zawsze dopuszczony do użytkowania na 10 lat.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.