25.09.2009
Jaką instalację LPG wybrać?

Pomocy ! ZAŁOŻYĆ CZY TEŻ NIE ? JAK wygląda praca silnika Twin Spark w gazie ?

samochód: Alfa Romeo 156 1999 r. | 16V | 144
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

WitamMam pytanko, zakupiłem kilka dni temu Alfe 156 z 1999r z przebiegiem 133 tyś i mam straszny problem w podjęciu decyzji o montaż instalacji gazowej Jak silnik w tym samochodzie znosi gaz ? Ile mniej więcej przy normalniej jeździe pali tego gazu ?Jaki jest koszt samej instalacji i jak jest najlepsza ? Czy jak na 133 tyś km nie jest dużo założyć gaz ? Ogólnie rzecz biorąc zbytnio się na tym nie znam, więc bardzo proszę o pomoc i opinie, za co już z góry dziękuje.

Praktyk:

Silniki Twin Spark Alfa Romeo bardzo dobrze znoszą instalacje gazowe. Pod uwagę należy brać instalację IV generacji (sekwencyjny wtrysk gazu w fazie lotnej). Jeżeli chodzi o markę to wybór jest dosyć spory np.: AC Stag, BRC, Elpigaz, Landi Renzo, Tartarini. Ceny systemów zależą od marki systemu i warsztatu montującego. Nie warto oszczędzać na instalacji a przede wszystkim na profesjonalnym montażu - to gwarancja bezpiecznej i ekonomicznej eksploatacji.
Zużycie gazu przyjmuje się, że ma prawo być większe od spalania benzyny o około 20%. Większość silników eksploatowanych na instalacjach IV generacji nie "wykorzystuje" tych 20%. Przebieg 133 tys. km nie jest według mnie zbyt duży do montażu instalacji. Ważne jest jak jest serwisowane auto - jeśli jest regularnie serwisowane to nawet dość duży przebieg nie jest problemem.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.