26.04.2013
Pytanie o eksploatację instalacji.

Ponownie.Wymiana świec Denso TT - po jakim czasiezalecana?

samochód: Nissan Almera 2003 r. | 16V | PO LIFTINGU
instalacja: STAG
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie


Witam,

W ODPOWIEDZI NA PANA SUGESTIĘ (NA DOLE) -Otóż świece te nie zawierają komponenty metali szlachetnych (poniżej):

Świece TT firmy DENSO oparte na sprawdzonej technologii SIP (Super Ignition Plug) są pierwszymi na świecie świecami zapłonowymi ze zmniejszonymi elektrodami, które produkowane są bez stosowania metali szlachetnych, takich jak platyna czy iryd. Dzięki elektrodzie środkowej, wykonanej ze stopu niklu o średnicy 1,5 mm oraz „bliźniaczej" wysuniętej elektrodzie masowej, również o średnicy 1,5 mm, świece TT generują mocniejszą iskrę, zapewniając lepsze spalanie mieszanki paliwowo-powietrznej co wpływa na mniejsze zużycie paliwa nawet o 5%. Świece zapłonowe TT to zmniejszona w porównaniu ze standardowymi świecami zapłonowymi emisja dwutlenku węgla (CO2) i węglowodorów. To także lepsze przyspieszenie i większa moc silnika.

Świece zapłonowe TT można stosować w rosnącej liczbie pojazdów wyposażonych w silniki zasilane LPG, co przekłada się na lepsze osiągi i większe oszczędności. Świece zapłonowe TT są odpowiednie do pojazdów zasilanych LPG, ponieważ w tym przypadku wymagane jest wyższe napięcie zapłonowe rzędu 25-30 kV (w silnikach benzynowych wystarcza zwykle 10-15 kV). Świece zapłonowe TT kompensują napięcie zapłonowe mniejszym odstępem między elektrodami oraz mniejszą średnicą elektrody środkowej i masowej. Dodatkowo, ponieważ świece TT bazują na technologii fine-wire, a więc bez wykorzystywania metali szlachetnych, są tańsze od świec irydowych i platynowych, które do tej pory były zalecane do silników zasilanych LPG.

ZAPYTUJĘ PONOWNIE PO JAKIM PRZEBIEGU ZALECANA JEST WYMIANA ?

Pozdrawiam
Sebastian Soroka

Praktyk:

Jeżeli są to świece z platyną na elektrodach to można sobie pozwolić na przebieg ok. 60 tys. km. Jeżeli chodzi o wymianę świec, to nie należy czekać na jakiekoliwiek objawy (np. szarpanie, czy wypadanie zapłonu), bo jeżeli one wystąpią tzn. że jest już za późno.

Praktyk:

Jeżeli chodzi o trwałość świec, wiedzę na ten temat ma producent. Natomiast jeśli chodzi o ich eksploatację na gazie, to nie należy przekraczać przebiegów przewidzianych na benzynie.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.