13.11.2009
Pytanie o eksploatację instalacji.

Prawnie

samochód: Renault Espace 2002 r.
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Do jakiej instytucji należy się zgłosić by otrzymać dokument stwierdzający max pojemność butli gazowej jaką można zamontować w wyżej opisanym aucie w miejsce koła zapasowego Instytucja wystawiająca taki dokument musi być nadrzędna w stosunku do montażysty gazu Proszę o szybką odp

Praktyk:

Każdy warsztat montujący jest zrzeszony w tzw sieci dealerskiej i montuje instalacje w ramach umowy partnerskiej z firmą, która posiada tzw. Świadectwo Homologacji. Firma bedąca właścicielem Świadectwa Homologacji i tworząca sieć dealerską jest nadrzędna w stosunku do warsztatu montażu - to ona wystawia Wyciąg ze Świadectwa Homologacji na dany montaż. Warstzat montażu montuje instalacje pod nadzorem własciciela Świadectwa Homologacji.

Natomiast instytucją nadrzędną, wydającą opinie o montażu instalacji gazowej, które są podstawą do wydania Świadectwa Homologacji Sposobu Montażu przez Ministerstwo Infrastruktury jest ITS (Instytut Transportu Samochodowego) z siedzibą w Warszawie.
To jednostka badająca sposób montażu i także kontrolująca warsztaty.
Po uzyskaniu przez firmę Świadectwa Homologacji jej punkty montażowe (firmy współpracujące tworzące tzw, sieć dealerską) montują instalację wg. ustalonych zasad i zgodnie z oboowiązującymi przepisami.

Nie wiem czy ITS wydaje dokumenty tego typu i czy wykonuje takie oceny.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.