07.06.2011
Pytanie o eksploatację instalacji.

Problem z instalacją BRC: Wyciek gazu podczas tankowania od spodu pojazdu.

samochód: Renault 2008 r. | 16V | 75KM
instalacja: BRC
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna
reduktor: BRC

Pytanie

Instalacja została zamontowana w kwietniu b.r. w Renault Clio 3 1,2 L( 75KM). Zbiornik zamontowany jest w bagażniku (nie w kole zapasowym), wlew gazu zamontowany jest obok wlewu benzyny. Podczas tankowania ulatnia się gaz od spodu pojazdu. Patrząc na zbiornik w bagażniku stwierdziłem oszronienie przewodów przy wyjściu z bagażnika na zewnątrz. Proszę o informację co może być przyczyną tego stanu rzeczy? Następne pytanie: Czy jest możliwość przetankowania zbiornika gazu i jakie mogą być jego przyczyny? Następne pytanie: Czy istnieje możliwość aby w trakcie pracy instalacji gazowej podczas jazdy auto jednocześnie pobierało benzynę (kontrolki wskazywały na pracę wyłącznie instalacji gazowej)?Z góry dziękuję za odpowiedź!!

Praktyk:

Oszronienie przewodów wentylacyjnych do zbiornika świadczy o nieszczelności w okolicach wielozaworu przy zbiorniku gazu.

Jeżeli nie zadziała zawór "80%" możliwe jest tzw. przetankowanie zbiornika, co skutkować może w niektórych przypadkach otwarciem zaworu bezpieczeństwa i wypuszczeniem gazu przewodami wentylacyjnymi.

W samochodach Renault Jak równie Peugot i Citroen czasami występuje zjawisko pozornego ubywania benzyny podczas jazdy na gazie - objawia się to tylko na wskaźniku benzyny, a faktycznie benzyny nie ubywa.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.