15.01.2014
Pytanie o eksploatację instalacji.

Problem z przełączaniem na gaz i przyspieszaniem.

samochód: Mazda 3 2006 r. | 16V | wersja usa
instalacja: AG Centrum
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna
reduktor: Tomasetto

Pytanie

Witam bardzo serdecznie wszystkich,

Chciałbym podzielić się swoim problemem i jednocześnie prosić o podpowiedź, co do jego rozwiązania.
Mam Mazdę 3, 2006r. Silnik 2,3, 166KM wersja USA, instalacja: AG centrum, reduktor Tomasetto, wtryskiwacze IG5 Noumea 2013 tm, instalacja z 2013 roku.

Problem wystepuje przy pierwszym przełączaniu benzyny na gaz. Temperatura otoczenia raczej nie ma wpływu. Gdy auto osiąga temperaturę przełączania na gaz i przerzuca paliwo, występuje jakby zjawisko jego braku. Czyli jeśli auto stoi i przełączy na gaz to gaśnie i tak można go odpalać i próbować przełączyć z 8 razy zanim załapie. Jak przełączenie wystapi podczas jazdy najlepiej przy okolo 70km/h to auto dławi tak jakby odciąć gaz i dopiero przy spadku prędkości do okolo 40-30km/h zaczyna załapywać paliwo (cały czas podczas przełączania pedał przyspieszenia mam wciśnięty do podłogi). Jak zacznie się etap załapywania gazu to chwilę poszarpie 2-3 s i potem jeździ normalnie. Można już przełączać gaz na benzynę i benzynę na gaz bez najmnieszych problemow.

Drugim problemem jaki trapi to auto jest intensywne przyspieszanie, podczas wciskania do podlogi pedału przyspieszenia przełącza mi benzynę na gaz informując że brakuje gazu w zbiorniku. A najlepsze jest to, że jak chce już po zwolnieniu auta przełączyć ponownie na zasilanie gazem to przez następne jakieś 3 minuty nie pozwala i cały czas piszczy, że brak gazu. Po kilkunastu próbach przerzucenia benzyny na gaz w końcu przełącza i znów można bez problemu jechać, oczywiście zbytnio nie wciskać na gaz bo sytuacja się z pewnością powtórzy (oczywiscie gaz jest w butli, testowalem nawet na pełnym tankowaniu).

Proszę o pomoc i podpowiedź jak to naprawić, gdyż byłem już kilka razy u gazownika. Auto raz zostało nawet na noc, wymienił wtryskiwacze, wgrali inny programi i nadal jest ten sam problem, a jest to denerwujące dla mnie jak i innych kierowców jak im zablokuję skrzyżowanie, bo auto nie przechodzi płynnie z benzyny na gaz i stoję jak ta sierota.

Dziekuję z góry z odpowiedź.

Praktyk:

Objawy opisane przez Pana wskazywać mogą na problemy z zabrudzeniem wtryskiwaczy gazu lub wadliwym ich funkcjonowaniem. Natomiast szarpanie przy dużym obciążeniu może wynikać z niewłaściwej kalibracji. Niestety, by trafnie stwierdzić przyczyny tych niedomagań konieczna jest diagnostyka w warsztacie, najlepiej rozpoczęta od "zimnego silnika".
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.