19.02.2011
Pytanie o eksploatację instalacji.

Reduktor i filtr Tomasetto

samochód: Daewoo 1999 r.
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna
reduktor: Tomasetto

Pytanie

Witam, Posiadam instalację opartą na komputerze AGIS oraz listwie wtryskowej APIS. Reduktor to Tomasetto Alaska. Pytanie moje dotyczy filtra znajdującego się w reduktorze. Odwiedzając fora internetowa na temat wymiany tego filtra mówi się o magnesie, który jest mocowany na filterku w celu wyłapywania opiłków i zanieczyszczeń. Czy taki magnes jest montowany w tych reduktorach i czy jego brak może powodować złe działanie instalacji? (Szarpanie trzykrotne podczas przełączania, nagminne gaśnięcie na gazie). Dodać muszę, że listwa wtryskowa była ostatnio czyszczona i nie odnotowano żadnego śladu zużycia czy brudu.

Praktyk:

Magnes we filtrze fazy ciekłej ma na celu "wyłapywanie" frakcji pochodzenia metalicznego tylko i wyłącznie w celu przedłużenia żywotności filtra. Jego obecność nie ma najmniejszego wpływu na działanie instalacji. Jeżeli chodzi zaś o szarpanie w momencie przełączenia to niestety sygnały tego typu docierają do mnie właśnie gdy są zastosowane wtryskiwacze APIS.
Proponowałbym zatem zamontować wtryskiwacze innego typu, a problem powinien ustąpić. Trzykrotność szarpnięcia w momencie przełączenia z benzyny na gaz wynika z ilości cylindrów w silniku i załączania poszczególnych wtryskiwaczy gazu.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.