26.02.2010
Jaką instalację LPG wybrać?

Samodzielny zakup instalacji

samochód: Fiat Panda 2004 r. | 8V
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Interesuje mnie czy mogę w hurtowni zakupić samodzielnie kompletną instalację sekwencyjną wraz z butlą i poźniej udać się do warsztatu, który zamontuje tą instalację? Czy konieczne jest jednak zlecenie montażu oraz zakupu instalacji warsztatowi? Podejrzewam, że przy zakupie dostanę wszystkie niezbędne homologacje oraz fakturę zakupu. Proszę o informację, z góry dziekuję. Pozdrawiam

Praktyk:

Aby zalegalizować instalację gazową zamontowaną w samochodzie wymagane są przez Wydziały Komunikacji dwa dokumenty: faktura na montaż konkretnej instalacji do danego samochodu, wystawioną przez uprawniony warsztat i Świadectwo Homologacji montażu tej instalacji, wystawione przez właściciela Homologacji, na ten sam warsztat i do tego samego samochodu (podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury „w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów” z dnia 22 lipca 2002 roku z późniejszymi zmianami §14 ust.3 pkt 1 i 2).
Sam zakup instalacji w hurtowni nie skutkuje otrzymaniem Świadectwa Homologacji Montażu, jeżeli by tak się zdarzyło byłoby to niezgodne z obowiązującym prawem. Wystawia je dopiero właściciel Homologacji na wniosek zakładu montażowego, po montażu instalacji (której elementy posiadają także odpowiednie oznaczenia homologacyjne).
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.