12.11.2009
Jaką instalację LPG wybrać?

Silnik

samochód: Audi A6 2001 r. | 250 biturbo

Pytanie

Witam,Mechanik mi odradza, bo silnik trochą za dużo pobiera olej i w skutek podwyższonej temperatury spalania na gazie ten proces będzie się powiększał. Co Pan o tym sądzi ?

Praktyk:

Rzeczywiście w niektórych silnikach podczas eksploatacji na gazie (silniki o bardzo dużych przebiegach, znacznie wyeksploatowane), można zaobserwować nieco podwyższone zużycie oleju. W spawnym technicznie silniku nie powinno ono jednak przekraczać norm ustalonych przez producenta. Ewnentualne zwiększone zużycie oleju nie jest spowodowane większą temperaturą spalania, lecz tym że gaz ma właściwości "czyszczące" co może powodować rozpuszczanie zalegających w silniku nagarów, laków.
Jeżeli silnik w Pana aucie obecnie ma podwyższone zużycie oleju (silnik jest znacznie wyeksploatowany), to proces ten rzeczywiście może się pogłębić i to niezależnie od montażu instalacji. W związku z tym należałoby usunąć przyczynę podwyższonego zużycia oleju niezależnie od rodzaju paliwa, na którym będzie auto w dalszym ciągu eksploatowane.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.