15.01.2016
Jaką instalację LPG wybrać?

Skoda Fabia (2008), 1.4 16V 86 KM (63 kW)


Uwagi pytającego:

Czy instalacja z OBD czy bez i jaka? Mam propozycje: 1. Zenit Pro OBD + Hercules lub Hana + Zavoli lub Zetan za 2500 zł 2. BRC z lepszymi wtryskiwaczami 2800 zł lub z OBD 3200 zł 3. Stag 4 za 1900 zł

Praktyk:

Silnik ten nie jest wymagający pod kątem zastosowanych komponentów gazowego układu zasilania i będzie pracował prawidłowo z wykorzystaniem większości oferowanych na rynku instalacji IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej) lub systemu V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej).

Wszystkie wymienione kompletacje będą bardzo dobrze współpracować z tym silnikiem. Jeśli chodzi o OBD to jak najbardziej polecam montaż takiego sterownika, choć bez podłączenia do OBD silnik także będzie prawidłowo działał na LPG.

Myślę, że oprócz ceny montażu i możliwości współpracy z OBD należy sprawdzić także opinie na temat warsztatu montującego, warunki gwarancji, dostępność serwisów, bo to także bardzo ważne aspekty eksploatacji samochodu z instalacją gazową, szczególnie przy bardzo wyrównanym poziomie technicznymi poszczególnych systemów.

Do tego samochodu pasują instalacje:
AGIS, BRC, Elpigaz, KME, LANDI RENZO, Lovato, LPGTECH, Optima, Prins, STAG, Tartarini, Vialle, Zavoli, Zenit.Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.