23.09.2015
Pytanie o eksploatację instalacji.

Skoda Octavia (2011), 1.6 102 KM (75 kW)

instalacja: Landi Renzo
reduktor: Landi Renzo
wtryskiwacze: Lovato

Pytanie:

Witam,

Jakie świece i przewody zapłonowe byłyby najlepsze do mojego samochodu?

Pozdrawiam
Edward Józefiak

Praktyk:

Świece odpowiednio dobrane do silnika (zgodnie z zaleceniami producenta) z pewnością będą dobrze działać. Jeśli jest to możliwe to należy stosować świece jednoelektrodowe (więcej na ten temat w artykule Świece jedno - czy wieloelektrodowe do LPG?).

Wielu producentów oferuje także świece zapłonowe do silników zasilanych gazem (Brisk, NGK, Iskra). Są one zoptymalizowane do innych warunków jakie panują w komorach spalania silników gazowych (więcej na ten temat w artykule Świece i przewody zapłonowe do silników zasilanych LPG).

Konkretna odpowiedź na postawione przez Pana pytanie wymaga przekalkulowania, które rozwiązanie jest dla Pana optymalne. Zdarza się świece dedykowane do silników LPG mają niższe przebiegi do wymiany niż "normalne". Zatem jeśli auto jeździ dużo wtedy może warto zainwestować, np. świece irydowe, które wymienia się znacznie rzadziej. Jeśli do tego doliczymy koszt wymiany, może okazać się, że jest to bardziej opłacalne.

Jeśli chodzi o przewody zapłonowe to najlepsze są takie, które mają izolację silikonową (więcej na ten temat w artykule Przewody zapłonowe w silniku zasilanym LPG).
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.