11.02.2010
Jaką instalację LPG wybrać?

Smarowanie wtryskiwaczy??

samochód: Ford Mondeo 1997 r. | 24V | v6
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

WitamZ racji niedostatku miejsca pod maską w moim samochodzie wtryski do 3 cylindrów z przodu (silnik widlasty umieszczony poprzecznie), wtryski gazowe zostały umieszczone w poziomie. Niestety prawdopodobnie powoduje to ich "zwieranie" lub inaczej przycinanie się w okresie bardzo niskich temperatur i przełączania się na gaz. Objawia się to w ten sposób, że po przełączeniu się na gaz stojącego całą noc na zewnątrz samochodu, nie wszystkie wtryski gazowe zaczynają działać od razu i silnik nie działa na wszystkie cylindry od razu (wystarczy dotknąć wtryskiwacz z zewnątrz by wiedzieć, czy pracuje). Problem nie występuje jeżeli auto w danym dniu już jeździło. Wszystkie filtry są regularnie wymieniane, a mimo to przez montaż wtrysków w poziomie za szybko się one brudzą i się przycinają. Po czyszczeniu w wanience ultradźwiękowej problem ustaje ale na okres może 2 tygodni. Mam więc pytanie czy istnieją jakieś sposoby na smarowanie wtrysków na zasadzie lubryfikacji (tak jak do gniazd zaworowych)? Pozwoliło by to na przełączenie się wtrysków bez przycinania się nawet w tej pozycji, a po osiągnięciu wyższej temperatury oczyszczały by się samodzielnie.

Praktyk:

Wtryskiwacze Magic Jet są faktycznie podatne na zabrudzenie (zaklejenie). Poziomy montaż może wpływać na jeszcze szybsze ich "sklejenie". Pojawiły się ostatnio na rynku preparaty do czyszczenia instalacji LPG, ale osobiście nie posiadam jeszcze dokładnej wiedzy na temat ich skuteczności (prawdopodobnie nie będzie lepsza niż czyszczenie w wanience ultradzwiękowej choć może będzie łatwiejsze).
Rozważyłbym przeniesienie listew wtryskiwaczy na stronę podszybia, nawet kosztem zwiększenia długości wężyków. W przypadku Mondeo V6 umożliwi to montaż wtryskiwaczy wylotami do dołu.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.