23.04.2010
Pytanie o eksploatację instalacji.

Spadające obroty silnika

samochód: Nissan Primera 2000 r. | 1V | 114 KM
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Witam. Po dłuższym postoju (noc lub kilka godzin w dzień) zauważyłem, że po przełączeniu się na gaz podczas wciśnięcia i przytrzymania sprzęgła obroty silnika spadają gwałtownie do około 5 tys. a następnie podnoszą się do normalnej pozycji. Bywa tak, że w chłodniejsze dni obroty nie "odbijają" się na poziomie 5 tys. tylko spadają do zera i samochód gaśnie. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów ta przypadłość przechodzi i ponownie pojawia się po dłuższym postoju. Miałem czyszczone wtryskiwacze oraz regulowaną instalację ale to nie pomogło. Boję się, że to jakaś poważna usterka a warsztat mnie ściemnia aby minęła mi gwarancja (08.05.2010) i wtedy zrobią mi to odpłatnie. Instalację mam od dwóch lat. Proszę o poradę i pozdrawiam.

Praktyk:

Możliwe, ze mimo objawów występujących tylko po przełączeniu na gaz problem leży w prawidłowej stabilizacji biegu jałowego od strony układu benzynowego. Proponuję zatem wyczyścić blok stabilizacji obrotów biegu jałowego i obserowawać czy objawy nadal będą występowały.
Co do gwarancji to niedomaganie instalacji zostało zgłoszone przed jej upłynięciem więc jeżeli to faktycznie wina instalacji to serwis powinien usunąć usterkę.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.