23.04.2010
Pytanie o eksploatację instalacji.

Spadające obroty silnika

samochód: Nissan Primera 2000 r. | 1V | 114 KM
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Witam. Po dłuższym postoju (noc lub kilka godzin w dzień) zauważyłem, że po przełączeniu się na gaz podczas wciśnięcia i przytrzymania sprzęgła obroty silnika spadają gwałtownie do około 5 tys. a następnie podnoszą się do normalnej pozycji. Bywa tak, że w chłodniejsze dni obroty nie "odbijają" się na poziomie 5 tys. tylko spadają do zera i samochód gaśnie. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów ta przypadłość przechodzi i ponownie pojawia się po dłuższym postoju. Miałem czyszczone wtryskiwacze oraz regulowaną instalację ale to nie pomogło. Boję się, że to jakaś poważna usterka a warsztat mnie ściemnia aby minęła mi gwarancja (08.05.2010) i wtedy zrobią mi to odpłatnie. Instalację mam od dwóch lat. Proszę o poradę i pozdrawiam.

Praktyk:

Możliwe, ze mimo objawów występujących tylko po przełączeniu na gaz problem leży w prawidłowej stabilizacji biegu jałowego od strony układu benzynowego. Proponuję zatem wyczyścić blok stabilizacji obrotów biegu jałowego i obserowawać czy objawy nadal będą występowały.
Co do gwarancji to niedomaganie instalacji zostało zgłoszone przed jej upłynięciem więc jeżeli to faktycznie wina instalacji to serwis powinien usunąć usterkę.
Dobra instalacja - bezproblemowa eksploatacja

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.