05.01.2010
Pytanie o eksploatację instalacji.

Spala jednocześnie benzynę i LPG

samochód: Peugeot 206 2003 r. | 8V
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Witam ekspertów.Od jakiegoś czasu moje autko spala jednocześnie benzynę i LPG. Ubywa mi fizycznie benzyny w baku, oraz według mnie bardzo powoli ubywa gazu w zbiorniku. Autem na LPG przejechałem 15 kkm. Instalacja jest od czerwca 2009. Oczywiście autko niby się przepina na LPG, kontrolki palą się zielone, wszystko niby działa prawidłowo. Jednakże zawsze kontroluje poziomy paliw po tankowaniach i od jakiś 2 miesięcy mam ww. problem. Mogę prosić o wyjaśnienie powodu takiego zachowania instalacji?? Mam umówiona wizytę w zakładzie, ale proszę o konsultację. Pozdrawiam

Praktyk:

W okresie zimowym rzeczywiście następuje zwiększone zużycie benzyny przy eksploatacji auta na instalacji IV generacji. Wynika to z dłuższego nagrzewania reduktora, a tym samym z późniejszego "zezwolenia" na przełączenie na gaz.
Nie mniej jednak proponowałby przeprowadzić diagnostykę w zakładzie montującym, możliwe bowiem że jakiś z parametrów programowanych w centrali (np. minimalna temperatura gazu) jest ustawiony zbyt wysoko, co może powodować przełączanie systemu na benzynę bez sygnalizowania tego faktu na przełączniku w kabinie kierowcy.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.