26.06.2012
Pytanie o eksploatację instalacji.

Stilo 1,6 103 Stag 4 Valtek

samochód: Fiat Stilo 2003 r. | 16V
instalacja: STAG
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna
reduktor: Zavoli
wtryskiwacze: Valtek

Pytanie

Witam
Taki problem: auto przełączy na gaz jak na dworzu jest ok 4 st celcjusza potrafi zgasnac i spadać z obr do 500, na benzynie nic się nie dzieje.
Drugi problem: auto przełącza przy agresywnej jeździe ok 3000-4000 obr na benzynę - mruga dioda bez sygnału dzwiękowego - instalacja ma 5 000 km.
Była regulowana po 1 000 km ale nic w sumie to nie pomogło a nie chcę mi się jeździc i spędzać u gazowników po 8 h, nie mam na to czasu. Spalanie ok 10,5 l gazu nie jest rewelacja gdyż nie jeżdżę agresywnie.
Co do problemu jeśli odpalę na gazie i auto chcąc przełączyć na benzyne nie może gdyż dioda nie przełącza tylko jest dzwiek akustyczny.
Za jakieś sugestie z góry dziękuję.

Praktyk:

Obawiam się, że wizyta w warsztacie będzie konieczna chociażby w celu przeprowadzenia diagnostyki podczas próby drogowej, tak by zaobserwować który z parametrów powoduje przełączenie instalacji na zasilanie benzyną przy prędkości obrotowej ok. 3000-4000. Również dobrze byłoby przeprowadzić diagnostykę "od zimnego silnika" aby zaobserwować powód spadku obrotów . Z opisu mogę podejrzewać jedynie, iż przyczyną przełączania są zbyt małe dysze wtryskiwaczy.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.