18.02.2015
Pytanie o eksploatację instalacji.

Subaru Legacy (2005), 2.0 B4 138 KM (101 kW)

instalacja: AG Centrum
reduktor: Tomasetto
wtryskiwacze: Hana

Pytanie:

Witam,

Moim problemem jest zlikwidowany warsztat montujący instalacje. Przebieg na instalacji 30 tys. km. Objawy: ostatnio wyczuwalny zapach gazu po przełączeniu na LPG przez ok. 5-10 minut (wcześniej zjawisko nie występowało), czasami występujący brak mocy przy przełączeniu się na gaz.

Proszę również o radę co ile robić przeglądy oraz co i kiedy należy przy tej instalacji wymieniać.

Z pozdrowieniami

Praktyk:

Najbardziej prawdopodobną przyczyną takiego zjawiska są nieszczelności na połączeniach węży  gazowych między reduktorem, a listwami  wtryskiwaczy gazu. Możliwe że wystarczy jedynie dokręcić opaski na w.w. weżach. Jeżeli zapach gazu będzie się utrzymywał nadal, konieczna będzie kontrola szczelności przeprowadzona od zimnego silnika.

Co do obsługi systemu to przeglądy należy wykonywać co 15-20 tys. km w zależności od zaleceń producenta instalacji LPG. Jedną z czynności obsługowych jest wymiana filtrów: fazy gazowej i fazy ciekłej. Filtr fazy gazowej powinno się wymieniać częściej niż filtr fazy ciekłej, czyli np. co 20 tys. km - filtr fazy gazowej i co 30 tys. km filtr fazy ciekłej. Ponadto w czasie przeglądu instalacji gazowej sprawdza się nastawy instalacji gazowej i jej kalibrację. Dodatkowo sprawdzeniu podlega mocowanie elementów systemu LPG oraz stan zabezpieczeń antykorozyjnych w miejscach ich mocowania. Bardzo ważnym elementem w przeglądzie instalacji LPG jest także sprawdzenie szczelności.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.