18.11.2014
Pytanie o eksploatację instalacji.

Szarpie na gazie, kontrolka spalin (Opel Astra H 1,6)

samochód: Opel Astra 1997 r.
instalacja: BRC
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Witam,

Od niedawna mam Opla Astrę H, 1,6; 105 KM; 2005 r. Auto ma przejechane 101 tys. km, od 47 tys. na gazie, instalacja BRC Sequent 24. W pierwszej dłuższej trasie (do gazownika) zapalila się kontrolka emisji spalin, "przyduszalo" gaz powyzej 160 km/h. Po przegladzie instalacji wszystko OK do czasu kolejnej trasy, gdzie ponownie zapalila się kontrolka po zatankowaniu gazu, jednakże po około 200 km zgasla (żadnych problemow podczas jazdy). Po obniżeniu temperatury załączania gazu i po BARDZO mokrej trasie (około 500 km w deszczu) auto zaczelo szarpać. Na ostatniej trasie kontrolka migała, nastepnie palila się ciągle, wyłączyl się tempomat, bardzo duże wibracje auta, niemal gasł przy ruszaniu ze swiatel w miescie. Komputer oplowski wykazał błędy przy systemie chlodzenia (skasowane).

Wczoraj gazownik ustawil temp wlaczania gazu na 40ºC, wyregulowal instalację (dawala za dużo gazu), jednakze szarpanie nie ustalo, wręcz się wzmogło. Na benzynie jeździ bez problemow, obroty silnika równe, nie falują. Z tego co przeczytalem na różnych forach i z rozmów z mechanikami, może to być wszystko od cewki i świec po luzy zaworów.

Proszę o fachową poradę,

Pozdrawiam

Praktyk:

Szarpanie silnika jedynie podczas pracy na gazie raczej sugerować może usterkę układu zapłonowego lub wtryskiwaczy LPG. Zbyt ciasne luzy zaworowe raczej powodowałyby również nierównomierną pracę i szarpanie na samej benzynie.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.