18.09.2015
Jaką instalację LPG wybrać?

Toyota Land Cruiser FJ100 (1999), 4.7 V8 (271KM)


Uwagi pytającego:

Myślałem o instalacji 6 generacji w stanie ciekłym przy możliwym wykorzystaniu moich (auta) wtryskiwaczy...?

Praktyk:

Instalacje VI generacji służą do zasilania silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny, w których paliwo jest podawane wprost do komór spalania, a jednostka napędowa 4.7 V8 (271KM) tego samochodu jest wyposażona w układ zasilania benzyną z pośrednim wtryskiem. Wtryskiwacze znajdują się w kanałach dolotowych poszczególnych cylindrów i dawkują benzynę w pobliżu zaworów dolotowych (przed wejściem do komór spalania). Zatem w przypadku tego silnika nie ma możliwości zastosowania systemu VI generacji.

Można go jednak z powodzeniem dostosować do zasilania LPG z wykorzystaniem większości oferowanych na rynku instalacji IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej) lub systemu V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej).

Trzeba jednak pamiętać o konieczności zastosowania układu lubryfikacji gniazd zaworowych (w przypadku zastosowania instalacji IV generacji). Jeśli silnik będzie zasilany za pośrednictwem systemu V generacji nie trzeba stosować dodatkowej lubryfikacji.

Do tego samochodu pasują instalacje:
AGIS, BRC, Elpigaz, KME, LANDI RENZO, Lovato, LPGTECH, Optima, Prins, STAG, Tartarini, Vialle, Zavoli, Zenit.Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.