23.05.2010
Jaką instalację LPG wybrać?

Vectra B 2.0 136 KM

samochód: Opel Vectra 2000 r. | 4V | 136km
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

WitamMam problem w doborze instalacji do mojej Vectry.A więc zdecydowałem się na montaż instalacji w firmie Czakram w Tarnowie. W tym zakładzie posiadają promocję do końca maja, która polega na instalacji podobno w całości z części firmy BRC oprócz listwy, która jest firmy Zavoli. Ten zestaw kosztuje w promocji 2300 zł. Zestaw ten jest montowany od ok. 3 miesięcy i nie wiadomo jak będzie się sprawował po dłuższym okresie. Podobno do tego czasu wszystko jest OK. Oczywiście polecono mi również zestaw z wtryskiwaczami firmy BRC, ale koszt takiej instalacji to 2900zł. Na oba zestawy firma daję gwarancję 24 miesięcy bez limitu km.Moje pytanie brzmi, czy mogę ze spokojem zainstalować tą tańszą instalację, czy może jednak lepiej dołożyć 600 zł na tą droższą lub nie montować do tego modelu samochodu żadnej instalacji.Drugie pytanie to czy samochód, który ma przejechane 200 tys. nie będzie miał problemów z instalacja gazową. Dodam, że nie mam z nim problemów przy benzynie. Trzecie, czy jest jakaś znacząca różnica przy tych dwóch instalacjach a jak tak to czy przekłada się to na jakość lub wielką różnicę technologiczną.Proszę o szybką odpowiedz ponieważ nie mam dużo czasu do namysłu. Dziękuję za odpowiedź.

Praktyk:

Kompletacja z wtryskiwaczami ZAVOLI obsłuży silnik 2.0 Vectry bez problemu. Różnice mogą być natomiast w trwałości wtryskiwaczy gazu. Proponuję się zorientować o ewentualnych kosztach wymiany listwy w przypadku usterki po gwarancji. Może się bowiem okazać, że różnica 600 zł w stosunku do wtryskiwaczy BRC nie jest tak duża jak by się pozornie wydawało.
Przebieg 200 tys.km przy założeniu, że silnik jest w pełni sprawny nie jest przeszkodą do prawidłowego funkcjonowania na gazie.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.