07.02.2016
Jaką instalację LPG wybrać?

Volkswagen Golf (1999), 2.0 115 KM (85 kW)


Uwagi pytającego:

Często jeżdżę na krótkich odcinkach ok 3km więc mam dylemat w doborze instalacji. Aktualnie mam Golfa 3 z silnikiem 2.0 8V 115 KM, który posiada instalację 2 generacji przy której wystarczy "przegazować" zaraz po odpaleniu i silnik pracuje poprawnie na LPG od ponad 9 lat. Więc nie jest to szkodliwe dla silnika. Więc myślę, że w Golfie IV z podobnym silnikiem taka instalacja również powinna być bardziej opłacalna od sekwencyjnej ze względu ze ona musi się nagrzać.

Praktyk:

Jednostka napędowa 2.0 (115 KM) samochodu Volkswagen Golf (1999) może być z powodzeniem dostosowana do zasilania LPG z wykorzystaniem większości oferowanych na rynku instalacji IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej) lub systemu V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej).

Niektóre obecnie oferowane instalacje IV generacji mają funkcję "ciepłego startu", umożliwiającą uruchomienie  ciepłego silnika na gazie.

Do tego samochodu pasują instalacje:
AGIS, BRC, Elpigaz, KME, LANDI RENZO, Lovato, LPGTECH, Optima, Prins, STAG, Tartarini, Vialle, Zavoli, Zenit.Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.